Еве што ја запали зградата во скопска Кисела Вода

Фрижидер ја запали зградата со број еден на улицата Петар Дељан во скопска Кисела Вода. Според податоците на Пресс24,најверојатно причина за избувнување на пожарот е фрижидер кој бил сместен на една од терасите во влезот со број два. Фрижидерот експлодирал, а пожарот кој го зафатил станот на 5-от спрат, веднаш се проширил се и на погорните спратови.

Нашите екипи се на терен. Повеќе информации најавуваме за подоцна.

 

 

Оцени ја веста

16.01.2015 - 14:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега