Филипче: Да не се стигматизираат заболените од коронавирусот и оние во карантин

 Кризите се време кога човечноста е ставена на тест. Ниту заболените од коронавирусот, ниту нашите сограѓани сместени во карантин не треба да бидат стигматизирани. Не смееме да дозволиме, објави на својот профил на Фејсбук синоќа министерот за здравство Венко Филипче.

– Ова е можност да се развиеме како општество, да ги надминеме стигмата и поделбите, да се обединиме во хуманоста и да покажеме дека можеме подобро, потенцира Филипче. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.03.2020 - 08:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега