Филипче до колегите: Целиот товар е на вашиот грб, во оваа борба вие сте нашите херои

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук профил им се заблагодари на своите колеги.

-Колеги, Ви благодарам што не се откажувате! Ви благодарам што давате сè од себе за да го спасите, зачувате и подобрите здравјето на нашите пациенти. Целиот товар е на вашиот грб и ја заслужувате најголемата почит и благодарност за хуманоста, грижата и пожртвуваноста. Во оваа борба со ковид-19 вие сте нашите херои!, напиша Филипче на ФБ.

Колеги, Ви благодарам што не се откажувате! Ви благодарам што давате сè од себе за да го спасите, зачувате и подобрите...

Posted by Венко Филипче on Saturday, 17 October 2020

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.10.2020 - 13:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега