Филипче: Мобилни тимови ќе земаат материјали за испитување во домашни услови

Мобилни медицински тимови од утре во домашни услови ќе земаат материјали за испитување на ковид-19 од повозрасните категории на граѓани кои имаат индикации за тестирање, објави на денешната прес конференција министерот за здравство Венко Филипче.

Како што кажа тој, екипите од утре ќе почнат да работат на територијата на Скопје, а во текот на неделава се очекува екипирање на тимови и во другите градови.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

31.03.2020 - 17:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега