Филипче објави видео: Како да се заштитите и да го намалите ризикот од коронавирус

Министерот за здравство, Венко Филипче, на својот Фејсбук профил објави видео на кое се напишани препораките за тоа како да го намалиме ризикот од заразни болести, вклучително и коронавирусот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.02.2020 - 08:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега