Филипче: Утврдени се пропусти во третманот на пациентката од Струга која почина од корона вирус

Инспекторите утврдиле пропусти во третманот во Охридската болница на пациентката од Струга која почина од корона вирус, информираше министерот Венко Филипче.

-Се заврши увидот во Охридската болница, детектирани се пропусти во третманот на пациентката која почина. Ќе се преземат мерки кои оние кои ги прекршиле процедурите и се изготвуваат соодветни решенија, рече Филипче.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

31.03.2020 - 17:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега