Финансиска полиција упадна во Љуботен - Жителите бесни го изнесоа тутунот на улица

Финансиската полиција спроведува голема акција утрово во Љуботен, а во скопското село каде се одвива акцијата, жителите се видно вознемирени.

А1.он пишува дека жителите на селото каде има акција за тутунот, се изреволтирани и сами го изнеле на улиците, велејќи дека им е единствен приход за живот и егзистенција.

Велат да имале друга работа немало да преработуваат тутун.

Акцијата се одвива од 5 часот, а финансиска полиција сеуште не споделува детали за неа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.06.2019 - 10:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега