ФИТР: До 10.000 евра за дигитални решенија за полсено справување и надминување на последиците од Ковид 19

Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) објавува нов јавен повик за креативни алатки и решенија за онлајн и интерактивни активности или анимација наменети за различни категории на граѓани.

-Повикот се реализира во соработка со Амбасада на Швајцарија во Република Северна Македонија, УСАИД, УНДП, УНИЦЕФ, МАСИТ и други партнери/експерти. Рокот за аплицирање е до 22/03/2020 година во 23.59 часот, информираат од Фондот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.03.2020 - 23:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега