ФОТО: Агуеро и погледна на смртта во очи - Направи страшна сообраќајка

Серхио Агуеро доживеа мала сообраќајна несреќа пред тренингот во средата наутро, јавуваат британските медиуми.

Напаѓачот на Манчестер Сити патувал до „Етихад Емирати“, кога неговиот „Рејнџ ровер“ бил вмешан во инцидентот на патот.

Како резултат на несреќата, возилото е оштетено во предниот дел. Аргентинецот не бил повреден по инцидентот, а потоа учествувал во трнингот на Сити.

Шампионите се осум бода зад лидерот Ливерпул. Во сабота, тимот од Манчестер е домаќин на Кристал Палас.

 

 
 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.10.2019 - 20:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега