ФОТО: Актерката Јелена Јованова објави романтична фотографија до сопругот Стјепан

Македонската актерка Јелена Јованова Периќ, на македонската публика најдобро позната по улогата на Јелена од Драчево од серијата „Преспав“, веќе неколку години е во брак со хрватскиот актер Стјепан Периќ.

По повод годишнината од брак, актерката објави романтична фотографија со сопругот од нивната венчавка.

 
 
 
View this post on Instagram

#

A post shared by Jelena Jovanova Official (@jelenajovanova.peric) on Nov 19, 2019 at 8:20am PST

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.11.2019 - 14:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега