ФОТО: Албанката Редона е најзгодната Албанка на Балканот - вели дека се на неа е природно

Редона Кочи веќе долго време е една од најпопуларните девојки во медиумите ширум регионот. Иако нејзината професија е манекенството, Редона е позната и како најзгодна адвокатка бидејќи дипломирала правен факултет.

Манекенството е нејзин избор и веројатно ќе продолжиме да ја гледаме и во проекти надвор од Албанија.

-Веќе е досадно што ме нарекуваат адвокатка, еден ист наслов цело време. Одлучив да студирам право поради смејството, но никогаш не ми беше тоа желба. Мене ми се допаѓа да се занимавам со уметност, манекенство. Моментално имам планови со еден популарен фотограф. Ќе направам нешто големо, освен на албанскиот пазар ќе ме гледате и надвор од него, истакна за албански Телеграф атрактивната „адвокатка“.

На прашањето дали имала хириршки зафати, таа призна дека направила само корекции на усните и ништо друго.

-Правени ми се усните и тоа пред многу години и не се каам. Други интервенции немам, формата ја одржувам благодарение на теретаната, раскажала Редона.

 
 
 
View this post on Instagram

Let’s go to the moon 

A post shared by Ree  Snap  Redona (@redona_koci) on Sep 1, 2019 at 9:46am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

Si akull n’goje du me tu shkri 

A post shared by Ree   Snap  Redona (@redona_koci) on Jul 19, 2019 at 11:12am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

All i need in this life of sin,is me and my boyfriend!

A post shared by Ree   Snap  Redona (@redona_koci) on Sep 8, 2019 at 7:10am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.11.2019 - 14:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега