ФОТО: Андријана Лима во фустан прогласен за модна катастрофа

Поранешниот модел на Викторија Сикрет, пред некој ден се појави на доделба на наградата Breakthrough Prize, позната како Оскари за наука. Станува збор за награди кои се доделуваат на научниците кои најмногу допринеле на светската наука во полето на математика, фундаментална физика и природни науки.

Церемонијата за доделбата беше одржана во Калифорнија и на неа присуствуваа бројни познати личности како Карла Клос, Тајра Бенкс, Лени Кравиц, Дру Баримор и Адријана Лима.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.11.2019 - 15:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега