ФОТО: Автобусите на ЈСП се подновија со „ТоШиба“ клими

 

Додека скопскиот аслфат врие под жешкото сонце и температурата е 36 степени, скопјани кои ги користат услугите на Јавното сообраќајно претпријатие - Скопје немаат привилегија да се разладат со клима уреди. Наместо тоа, патниците се возат со ширум отворени врати.

Таков беше случајот денеска во автобусот со број 74, кој сообраќаше на релација од Железничката станица кон селото Долно Количани. Во моментот, во автобусот имаше дваесетина патници.

19.06.2024 - 16:25

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега