ФОТО: Автомобил поминал на црвено на семафори и удрил во пешак кај Соборна

Сообраќајна несреќа се случила денеска на раскрсницата кај Соборен Храм. На Твитер е објавена фотографија од несреќата.

-Пред 5 мин. на семафорите кај Соборна Мерцедесот пројде на црвено и го удри пешакот. Беше зелено за пешаци. Викнав 194, пешакот е во свесна состојба. Не видов кој е возачот, пишува во опис на фотографијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.10.2019 - 18:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега