ФОТО: Автомобил со скопски таблички падна во Егејско море

Автомобил со скопски регистерски таблички падна во море во Грција во близина на Неа Каликратија.

На социјалните мрежи се појавија фотографии од несреќата, а се откриваат и деталите.

Возилото било празно во моментот кога паднало во море, а беше испратен до туристите да ја користат рачната сопирачка.

26.06.2022 - 19:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега