ФОТО: Автомобил удри во велосипедист во центарот на Скопје

Автомобил удри во велосипедист, кој поминувал на пешачки премин. Несреќата се случила во центарот на Скопје, во близина на Рекорд.

Не е познато каква е состојбата на велосипедистот, а на улицата се уште стои велосипедот.

На терен е излезена полицијата која ќе треба да ги каже точните причини за несреќата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.07.2019 - 12:31
Фото: 
Ѕид на сообраќајниот срам

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега