ФОТО: Беспрекорен стајлинг на Мишел Обама на инугурацијата на Бајден - покажа зошто е модна икона

Со полагањето на заклетвата на Џо Бајден на инаугурацијата, Америка вчера официјално доби нов претседател, а на церемонијата која беше одржана во Вашингтон пред зградата Капитол продефилира и поранешната прва дама на САД, Мишел Обама.

Mišel Obama

Сопругата на американскиот претседател Барак Обама привлече внимание од јавноста со својот изглед.

Mišel Obama, Mišel i Barak Obama

Како вистинска модна икона Мишел заблеска во панталони со висок струк и широки ногавици во боја на вино во комбинација со иста таква боја на капут.

Стајлингот го заокружила со црни чевли и кожени ракавици, како и неизоставениот дел, маската за лице.

Mišel Obama, Mišel i Barak Obama

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.01.2021 - 11:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега