ФОТО: Боки 13 со лисици донесен во судот на распит

Првиот човек на 1ТВ и неформалниот директор на БМЈ медиа груп, Бојан Јовановски познат како Боки 13 со лисици на рацете во придружба на полицијата беше донесен на распит во Кривичниот суд, пренесува „Сител“

Тој попладнево беше уапсен на граничниот премин Богородица.

Јовановски е првоосомничен во најновата истрага на Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција. Јовановски заедно со Зоран Милески Кичеец е обвинет за примање награда за противзаконско влијание како и за перење пари.

ОЈО преку обвинителката Вилма Русковска веќе најави дека ќе бара притвор за обајцата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.07.2019 - 21:13
Фото: 
Сител

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега