ФОТО: Бура од реакции- Во битолската болница човек прима инфузија, до него мртовец

На два кревети лежат пациенти кои примаат инфузија, а на другите два лежат мртовци. Ваква фотографија беше споделена на социјалните мрежи која предизвика бура од реакции.

Според објавата оваа фотографија е направена во битолската болница, а во објавата се бара оставка од Филипче.

„БАРАМ МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ ДА СИ ДАДЕ ОСТАВКА И ХИТНО ДА СЕ ФОРМИРА НОВА ВЛАДА НА ЕКСПЕРТИ“ стои во Фејсбук статусот со споделената фотографија на Васко Белески.

-Овие фотографии се направени во Болница во Битола. Од четири кревети, двајца примаат инфузија , на другите два кревети има два лешеви. Под хитно оставка на министерот Филипче заедно со Заев. Полошото тек доаѓа, пишува тој.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.11.2020 - 14:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега