ФОТО: Цела Европа зборува за полицаецот Ариф - погледнете колку големо срце има

И додека светските медиуми постојано пренесуваат вести за ситуацијата со мигрантите на Балканот, од Србија доаѓа слика полна со емоции, љубов, грижа, емпатија и разбирање. На неа се наоѓа српскиот полицаец Ариф кој прегрнува мало дете-мигрант.

Новинарката на БИ-БИ-СИ, Менвин Рана, додека известуваше за мигрантите во Србија, не остана рамнодушна и прокоментира за оваа слика: - Сиријците имаа пофалби за полицијата. Тоа и се гледа. Тие се меѓу првите кои не не третираа како животни.

 

 

 

Оцени ја веста

10.09.2015 - 13:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега