ФОТО: Цела Србија плаче по нив - Ова се Анѓела и момчето кои заедно загинаа

Страшна трагедија се случи во Германија кога 19-годишната Анѓела Р. од Србија и нејзиното момче и вујко загинаа во сообраќајка на автопат, а нејзиниот брат и татко се борат за живот.

Несреќата се случила во неделата на автопат во Германија, каде Анѓела отишла да работи по студирањето, заедно со родителите и малолетниот брат. Нејзиното момче отишло да ја изненади, па заедно со неа замина во смрт. 

Трагедијата се случила кога возач на Форд во кој се наоѓале тие, удрил во знак на патот, па се одбил и удрил во друго возило марка Голф. Зад воланот на Голфот бил таткото на Анѓела.

Анѓела и момчето загинале на лице место, додека вујкото во болница им подлегнал на повредите.

Семејството во Германија заминало пред две години.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.08.2019 - 15:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега