ФОТО: Детали за пожарот во Кисела Вода - еве како гореше зградата

Постара жена си го запали станот во скопската населба Кисела Вода, на улицата Петар Дељан. Пожарот веднаш го забележал нејзин сосед, па заедно со друг сосед притрчале и и го спасиле животот од пламените јазици. 

Тој за Вечер вели дека жената често пати знаела да пали хартии на тераса, па мислел дека и сега го прави истото, но кога се наведнал од својата тераса, видел дека гори фрижидерот кој и стоел на терасата, по што притрчал да и помогне.

Пожарот избувнал во 13 часот и 15 минути.

ФОТО: ВЕЧЕР

 

 

Оцени ја веста

16.01.2015 - 14:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега