ФОТО: Девојка паднала од трети спрат од зграда во Ниш - се обидела да се спушти преку чаршафи

29-годишна девојка од Ниш е тешко повредена откако паднала од трети спрат од зграда.

Како што пишуваат српските медиуми, девојката која инаку има здравствени проблеми, останала сама дома, затоа што нејзината мајка и брат отишле на гробишта поради празникот Задушница. Во еден момент таа се обидела да се спушти низ врзани чаршафи преку балкон, но паднала и се здобила со тешки телесни повреди.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.02.2020 - 14:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега