ФОТО: Две деца останаа без родители- Ова е монструмот кој ја уби сопругата во САД

Ова е американскиот дипломат Џејсон Риф ја убил својата сопруга Лола Гуломова, а потоа извршил самоубиство, бидејќи прифатила четиригодишен мандат во американската амбасада во Белград.

Брачниот пар бил пред развод и требало официјално да се заврши во петокот.

Пред закажаното рочиште, полицијата добила повик дека нешто чудно се случува во домот на парот близу американскиот универзитет во северозападниот дел на Вашингтон. Кога дошле во куќата, полицајците го нашле Риф (51), кој се имал застрелано во главата, додека во другата соба лежело безживотното тело на неговата сопруга Лола Гуломова (45).

Оставиле две малолетни девијчиња, а нивните пријатели веднаш по нивната смрт покренале иницијатива за собирање на помош на децата. Иако била целта да се соберат 10.000 долаеи, за само еден ден се собрани 60.000 долари.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.06.2019 - 11:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега