ФОТО: Џенифер Лопез им „создава“ комплекси на останатите жени

Џенифер Лопез се фотографираше во теретана, во тесни хеланки и тесна кратка блузичка облеана во пот,се чини дека им „набива комплекси“ на останатите жени ви светот, па поголема мотивација од ова не ви треба за да тргнете во теретана или ако има потреба да се ставите на некоја диета.

Џенифер Лопез со новата фотографија која ја објави на Инстаграм покажа дека е во топ форма, но и дека посветено работи на сега и на својот изглед.

Сепак нејзиниот тренер вели дека таа поминува по 30- 40 минути во теретана, но се работи за напорни тренинзи кои ги затегнуваат сите мускули.

-Многу луѓе ги прават истите вежби секој ден, но не знаат дека тоа нема да ги доведе до саканата тежина, на секои две недели треба да ги менувате вежбите за да имате резултати- рекла Џеј ЛО.

 

 
 
 
View this post on Instagram

Sweaty SoLful Sunday’s... @niyamasol #fallishere

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on Oct 20, 2019 at 1:55pm PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.10.2019 - 12:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега