ФОТО: Георгина одговори на тврдењата дека Меси е подобар од Роналдо

Неверојатното издание на Лионел Меси против Ливерпул донесе бурни реакции во фудбалскиот свет, коj се поклонија пред ѕвездата на Барселона.

Некои го нарекоа „Бог на фудбалот“, други пак не заборавија да го споредат со Кристијано Роналдо. Нивното ривалство е причина за дебати ширум светот кои моментално ги добиваат фановите на Аргентинецот.

Но, на сите тврдења во јавноста стигна одговор од девојката на фудбалерот на Јувентус, Георгина Родригез.

Таа со една фотографија застана во одбрана на својот партнер и им порача на навивачите да не забораваат толку брзо кој е „крал“ на фудбалот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.05.2019 - 15:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега