ФОТО: Го смени изгледот - Кијану Ривс ја покажата новата „војничка“ фризура

Згодниот актер Кијану Ривс сега има кратка „војничка“ фризура.  Кијану ја избричил и брадата, а сè поради потребите за снимањето на филмот „Матрикс 4“.

Кијану Ривс го поминал викендот со својата девојка Александра Грант, по што го одвела со автомобилот во хотелот во Берлин каде што моментално престојува, а по тој повод папараците ја забележаа новата фризура на славниот актер.

Ова не е првпат Кијану да нема коса, па многумина ја споредуваат оваа сегашна фотографија со фотографијата од 1999 година, а она што се шпекулираше со години сега се потврди – Кијану нашол начин да го запре времето.

Инаку, Кијану е во центарот на вниманието во гејмерскиот свет поради претстојната игра Cyberpunk 2077, каде ликот на он Силверхенд ќе го толкува Кијану Ривс.

 
 
 
View this post on Instagram

Before / after  #matrix4 #keanureevesturkey #keanureevesturkiye #keanureeves #keanucharlesreeves #most #beautiful #hybrid 

A post shared by keanureevesturkey.ofc (@keanureevesturkey.ofc) on Oct 26, 2020 at 2:14pm PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.10.2020 - 11:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега