ФОТО: Голем пожар беснее над Валандово - пожарникари и доброволци на терен

 

Голем пожар во реонот на Валандово избувнал попладнево околу 14:30.

 

Пожарот избувнал кај месноста Култа а се шири во три правци.

Голем број пожарникари и доброволци вечерва се обидуваат да го стават огнот под контрола.

Гори нискостеблеста шума.

 

 

 

12.08.2017 - 22:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа