ФОТО: Горда баба – Адријана Алачки со емотивна порака за роденденот на својата внука

Македонската пејачка и водителка Адријана Алачки објави фотографија од својата внука Јана, која ја доби од ќерка ѝ Грациела.

Гордата баба на својот Фејсбук профил сподели фотографија со малата славеничка и ѝ порача: „На сонцето сонце, на блесокот оган, на ѕвездата месечина, душата како свемирот… среќна да е… Среќен роденден Јана“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.02.2020 - 13:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега