ФОТО: Граѓаните порачаа: „Македонска опера и балет“

По отстранување на предзнакот (буквите) „Македонска“ од зградата на МОН, останаа само опера и балет, па граѓаните испртаија јасна порака дека не им се допадна ваквата одлука.

Имено во текот на вчерашниот ден се појавија фотографии на кој се гледа дека „Македосна“ исчезна и остана само опера и балет, но денес нова фотографија објави „Курир“ каде се гледа дека со спреј, повторно е напишано „Македонска опера и балет“ на ѕидот од зградата.

Иако имаше многу реакции од ѓраѓаните, но засега нема соопштение за што се работи, дали ова е промена според „Преспаснкиот договор“ или се работи за нешто друго.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.07.2019 - 15:12
Фото: 
Курир

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега