Фото: Груевски се огласи на Фејсбук по договорот за името

 

Поранешниот премиер и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола груевски, доцна синоќа се огласи на Фејсбук за договорот со Грција.

- јавно отфрлено во 2009. денес прифатено во полоша верзија, напиша тој.

 

 

 

 

 

14.06.2018 - 10:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа