ФОТО: Илјадници граѓани заглавени на Попова Шапка - не можат да си одат дома

Веќе два часа стотици возила се заглавени на Попова Шапка. 

На социјалните мрежи се појавија фотографии на кои може да се видат колони возила како се заглавени на популарниот скијачки центар. 

Од СВР Тетово велат дека полициски службеници се на патот од скијачкиот центар до Тетово и преземаат соодветни мерки за нормализирање на сообраќајот.

16.01.2022 - 20:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега