ФОТО: Има на што да биде горда - Тамара доби уште едно признание на Евровизија

Македонската претставничка на овогодинешната Евровизија, Тамара Тодевска по гласањето на жирито освои прво место, а според гласовите на публиката го освои седмото место.

Сега, Тамара освои уште едно признание, односно прогласена е за најдобар женски вокал на Евровизија.

Вкупно 23,3 отсто од гласачите за најдобар женски вокал и го дале својот глас на македонската претставничка Тамара Тодевска.

Тамара убавите вести ги објави на својот Инстаграм профил, каде се заблагодари на сите кои гласале за неа.

 

 
 
 
View this post on Instagram

Thank u all #proud #bestfemaleartist #escradio @escradio 

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on Jun 11, 2019 at 11:36am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.06.2019 - 10:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега