ФОТО: Измешала две состојки и се ослободила од мувлата во купатилот - плошките преку ноќ станале бели

Една Британка во групата на Фејсбук, во која луѓето објавуваат трикови и совети поврзани за чистење, открила како се ослободила од мувлата без многу мака.

Прво побарала помош од другите членови на групата, а откако добила голем број совети се одлучила за оној кој вклучува само две состојки.

На критичните делови - аглите на туш-кабината, ставила вата натопена со избелувач да отстои преку ноќ, а утрината целото тоа подрачје било бело и без нималку мувла. Дури и нејзе ја изненадил овој резултат, па морала да им се пофали на сите во групата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.11.2019 - 22:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега