ФОТО: Карлеуша нападна фоторепортер

Јелена Карлеуша вчера се појави на суд каде имаше две судења, едното со Светлана Цеца Ражнатовиќ, а другото со Оњен Врањеш.

По завршување на рочиштата пејачката излегувајќи од судот направи инцидент за кои зборува целиот регион.

Имено таа излегувајќи од судот со својот адвокат, го бутна и фати за врат еден од фотографите кои ја фотографираа пред судот.

Тие покрај тоа што и рекле само добар ден, добиле дрско однесување од пејачката, па дури и физичка пресметка со еден од фоторепортерите.

-Престанете да ми го блокирате патот, рекла дрската Јелена.

 

Оваа нејзина постапка ја осудија многумина, а по оваа таа напиша на својот Инстаграм профил дека единствен начин е да се исели од државата или да се бори со медиумската војна која со месеци ја водат новинарите против неа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.09.2019 - 14:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега