ФОТО: Кире Лазаров со честитка до одбојкарите

Честитки и поддршка за машкиот одбојкарски национален тим по двете победи на Европското првенство пристигнуваат од сите страни. Секако оние кои најмногу значат се токму од момците од репрезентациите во другите спортови, а меѓу нив најгласни се чини дека се ракометарите.

По Стојанче Стоилов, Мартин Велковски, Давор Палевски… се огласи и капитенот на ракометната репрезентација Кирил Лазаров. Нашиот најдобар ракометар немаше потреба ништо да напише, доволна беше само фотографијата и симболите за да се опише гордоста и задоволството од одличната игра на нашите одбојкари.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.09.2019 - 10:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега