ФОТО: Ќерката на Принц и Роза е полуматурантка - македонскиот музичар објави фотографии

Ќерката на музичарот Александар Ристовски-Принц и модната дизајнерка Роза Трајческа, Стефанија, е полуматурантка. За полуматурата таа избрала црни панталони, црна проѕирна блуза со златни детали и црно-златни чевли. Слики од прославата на нејзината полуматура на „Фејсбук“ објави Принц и се пофали дека со сопругата имаат голем повод за славење.

„Имаме и није, дан речите полуматуранткана наша понављала“, напиша музичарот покрај сликите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.06.2019 - 10:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега