(ФОТО) Ковачевски навиваше за Србија, а на „сторито“ го означи и Вучиќ

Премиерот Димитар Ковачевски, за време на натпреварот Србија - Бразил, откри дека навивал за нашиот сосед.

Оваа информација ја сподели на социјалната мрежа „Инстаграм“, пишувајќи „Вечерва навивам за Србија“.

Србија загуби од Бразил со резултат 2-0, со двата гола на Ричарлисон.

 

Премиерот очигледно го владее Инстаграм, па така на ова „стори“ го означил и српскиот претседател Вучиќ. 

25.11.2022 - 09:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега