ФОТО: Легендарниот фудбалер е во врска со 31. година помладата студентка - не се двои од неа

Разликата во години воопшто не им пречи. Славниот фудбалер и младата студентка уживаат во љубовта.

Легендарниот бразилски фудбалер 53-годишниот Ромарио е во врска со 31. година помладата студентка, 22-годишната Ан Каролина Назар. Згодната Ана на Инстаграм ја споделила заедничката фотографија и со емотивен опис открила што чувствува кон славниот фудбалер.

Ana i Romario

-Љубов моја, ништо во животот не се случува случајно, секогаш постои причина. Луѓето со причина влегуваат во нашиот живот за да не научат нешто, а ти ме научи да сакам. Само јас знам што чувствувам кон тебе: мешпавина од љубов, гордост и желба - напишала таа.

Младата убавица е исто такамБразилка, а студира економија. Како што пишува Д Сан, парот е во врска од мај оваа година.

 

 
 
 
View this post on Instagram

 

A post shared by Romário Faria (@romariofaria) on Jul 6, 2019 at 12:35pm PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.07.2019 - 19:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега