ФОТО: Македонија во жолта фаза - високи температури попладнево

 Земјава денеска ќе биде зафатена со температури од жолта алертна фаза информира Управата за хидрометеоролошки работи. Температурата ќе се искачи до 38 степени целзиусови, поради што се  апелира до граѓаните да се заштитат од директна сончева изложеност, да избегнуваат престој на отворено во периодот од 11 до 17 часот, да носат светла и лесна облека. При директна изложеност на сонце се препорачува носење на заштитни очила и капа.

Ова се температурите во моментов низ градовите: ѓ

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.06.2019 - 14:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега