ФОТО: Македонската пејачка со убава причина за славење - честитки пристигнуваат од сите страни

Пејачката Елена Петреска дипломираше на Факултетот за музичка уметност во Скопје на отсекот поп-музика. Дипломскиот концерт Петреска го одржа пред неколку дена.

„Кој би рекол, во меѓувреме родив две деца, одев на работа, на настапи… И станав поорганизирана и многу поодговорна личност… Растев. Се будев. Благодарам од целото мое срце на Бог, на универзумот, на моите професори и на мојот Андреј за поддршката и разбирањето“, кажа Елена по дипломирањето.

Фотографии од дипломската сподели и на социјалните мрежи, каде честитките не престанаа да пристигнуваат.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.07.2019 - 18:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега