ФОТО: Македонскиот пејач ја покажа ќерката Бисера

Македонскит пејач Зоран Илиев од неодамна жива и во новата улога на татко. Тој и неговата сопруга Анѓелка за првпат станаа родители на малата Бисера.

Пејачот на својот Фјесбук профил објави фотографија од малата убавица.

„Смислата на животот“, напиша тој во опис на фотографијата. Пејачот е долги години на македонската музичка сцена, а публиката најмногу го памети по двете победи на „Макфест“ во Штип. Првиот пат победи со песната „Ангели и демони“, а вториот пат заедно со Анабела Атијас кога ја пееја песната „Од утро до вечер“.

 

 

 

12.10.2018 - 16:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега