ФОТО: Македонското знаме истакнато на јарбол пред зградата на Европската комисија по ветото на Макрон

На јарбол пред зградата на Европската комисија денеска е истакнато македонското знаме. Дописниците објавија дека ЕК го истакнала знамето во знак на солидарност по вчерашното вето на францускиот претседател Емануел Макрон на одлуката да и се додели датум за почеток на преговори на Македонија.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.10.2019 - 15:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега