ФОТО: Милан го промени грбот поради коронавирусот

Италијанскиот клуб Милан го промени грбот, а причината е пандемијата од коронавирусот од која Италија е најпогодена земја во Европа, а можеби и во светот.

Грбот е разделен на три дела – црвено, црно и бело поле.

Милан со оваа промена алудира на важноста да на дистанцирањето за време на пандемијата.

 

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+'://platform.twitter.com/widgets.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document, 'script', 'twitter-wjs') // ]]>

Добивајте вести на Viber

26.03.2020 - 22:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега