ФОТО: Мишел Обама ги истакна градите во преден план - се појави во провокативен фустан и ги засени сите

На настанот „Американ портрет гала“ во Вашинготн, Мишел Обама се појавила во впечатлив и провокативен фустан со кој ги привлекла сите погледи.

Светло жолтиот фустан со сребрени украси и горе кроен во стилот на коресетите со нагласено деколте, бил креиран само за неа.

Инспирација за овој фустан креаторите добиле од ноќниците и поставите, додека со силно жолтата боја сакале да ја покажат енергијата на Обама.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.11.2019 - 09:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега