ФОТО: Најгрдото куче на светот стана неодоливо слатко

Најгрдото куче на светот Туна покажа дека изгледот не е најважен во животот и дека за да ги освоиш симпатиите на луѓето потребно е да имаш карактер. Токму Туна беше посвоена од Кортни Дашер во 2011 година којапостојано споделувала слики на својот Инстаграм профил. Туна успеа да собере над 350,000 следбеници кои ги придоби со неодоливиот шарм. Сега кученцето си има своја модна линија на маички постелнини и други работи.

 

најчитано сега