ФОТО: Најлони, даски и лимови откорнати и искршени на „Партизанска“

Силниот ветер во Скопје на моменти достигна и над 100 километри на час, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринава регистрирани беа паднати покриви, откорнати дрва, а сликата и на „Партизнаска“ не е подобра.

Лимови покрај улицата откорнати и искршени ветрот ги истуркал  и на тротоарите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.02.2020 - 10:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега