ФОТО: Најпопуларната светска пејачка со албанско потекло во бела маичка и без градник

Една од најпопуларните светски пејачки со албанско потекло, Дуа Липа се пофали дека ќе стане вујна, но она што на сите им западна за око беа нејзините гради.

Имено младата пејачка објави фотографија во бела маичка под која очигледно е носи градник.

Таа на Инстаграм има околу 44 милиони луѓе кои ја следат, а само на оваа објава собра речиси 4 милиони лајкови.

 
 
 
View this post on Instagram

on the days we got so spoilt with sunshine

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on May 1, 2020 at 4:45am PDT

Инаку таа е во врска со Анвар Хадид, братот на славните манекенки Бела и Џиџи Хадид кои се познати ширум светот, а неодамна Џиџи објави дека е бремена.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.05.2020 - 13:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега