ФОТО: Наоми Кембел и во петтата деценија има совршен задник- манекенката целосно гола на јахта

 

Славната Наоми Кембел, ненадминливиот топ модел, и денес е жена на која и се восхитува светот поради врвниот изглед, иако е на прагот на 6-тата деценија. 

Што и да облече и стои како шиено на неа, во што и да се појави предизвикува восхитување, а уште па и кога ќе соблече се од себе...што да се очекува друго освен вашето неверување колку добро таа изгледа.

Некогашната најбараната манекенка која ги освоила сите модни писти на овој свет на црно-белата фотографија која ја направил фотографот Марио Тестино, позира така што лежи на стомак без ниедно парче облека на себе, а половината и ја красе тенко ланче...и тоа е се. Ако ја занемариме марамата на глава...

Задникот на црната пантерка изгледа совршено, аголот е нереално добар, а нејзината намачкана кожа сјае под сонцето...

Што повеќе да кажеме за Наоми, кога е веќе се добро познато - затоа уживајте во оваа уметничка фотографија која ја споделила со фановите.

 
 
 
View this post on Instagram

Monday #MOOD Naomi Archives

A post shared by Naomi Campbell (@naomi) on Jul 29, 2019 at 1:42pm PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.07.2019 - 17:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега