ФОТО: „Не дозволувајте ова и вас да ви се случи“ - жена запрепастена од тоа што го нашла во лебот

Здружение за заштита на потрошувачите на својот Фејсбук профил објавило фотографија од леб во кој, една жена од Бања Лука пронашла шајка.

Лебот замотан во целофан го купила од маркет.

„Не дозволувајте ова и вам да ви се случи, одете до санитарна инспекција и пријавите. Само така ќе го запреме лошото однесување на поедини произведувачи на леб“, пишува во опис на фотографијата.

 

 

 

09.11.2018 - 17:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега